Corum Memotime Save the Sea
| Brand | Corum |
| Reference number | 501/7546 |
| Dealer product code | 0218 |
| Movement | Quartz |
| Case material | Gold/Steel |
| Bracelet material | Gold/Steel |
| Year of production | 1990 (Approximation) |
| Condition | Used (Good) The item shows visible and tangible signs of wear like scratches, scuffs, or small dents. |
| Scope of delivery | No original box, no original papers |
| Gender | Men's watch/Unisex |
| Location | Finland, 56610 |
| Price | €335 |
| Availability | Item is in stock |
Caliber | |
| Movement | Quartz |
Case | |
| Case material | Gold/Steel |
| Case diameter | 34 mm |
| Thickness | 7 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
Bracelet/strap | |
| Bracelet material | Gold/Steel |
| Bracelet color | Gold/Steel |
| Bracelet thickness | 3 mm |
| Lug width | 17 mm Size guide |
| Clasp | Fold clasp |
| Clasp material | Gold/Steel |
Corum Memotime
- Save the Sea
- Watch is in good age-related condition with traces of wear. original dial is having some dirty inside, and back case signs of use, like in the pictures
Täältä löydät myynnissä olevat vintage arvokellot / merkkikellot
-uusimmat
-kalleimmat
-halvimmat
-asiakaspalautteet
Käy katsomassa.......

hakusanoja:arvokellot,merkkkikellot,rannekellot,omega,seamaster,kultainen,teräs,omega,seamaster,kvartsi,mekaaninen,koneisto,ve
omega,seamaster,constellation,geneve,de ville,rolex,geneva,gold,steel,golden,quartz,automatic,mechanical
Genève, tudor,iwc,prince,princess, cellini,chrono,chronometer,chronograph,vintage,antique,watch,pocketwatch
zenith,jaeger,tissot,certina,eterna,eternamatic,moser,rado,seamaster,finlandia,Genève,,krono,kronometri,camel,chopard
,camy,chronoswiss,herodia,14ct,18ct,golden,gold,plated,solid,gold,capped,longines,rado,de,ville,cartier,seiko,citizen,aerowatch,
moser,l.u.c.chopard,bulgari,bwlgari,revue,chronosuisse,Omega,Zenith,taskukellot,moser,kultakellot,kronometri,krono,chrono,rado,tissot,certina,iwc,longines, seamaster,constellation Audemars Piguet ( AP )