Omega Speedmaster Mark III automatic
| Brand | Omega |
| Model | Speedmaster Mark III |
| Reference number | 176.002 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Steel |
| Bracelet material | Steel |
| Year of production | 1973 (Approximation) |
| Condition | Used (Very good) The item shows minor signs of wear, such as small, intangible scratches. |
| Scope of delivery | Original box, no original papers |
| Gender | Men's watch/Unisex |
| Location | Finland |
| Price | €2 150 |
| Availability | Item is in stock |
Caliber | |
| Movement | Automatic |
| Caliber/movement | 1040 |
Case | |
| Case material | Steel |
| Case diameter | 41 x 52 mm |
| Thickness | 195 mm |
| Crystal | Mineral Glass |
| Dial | Black |
Bracelet/strap | |
| Bracelet material | Steel |
| Bracelet color | Steel |
| Bracelet thickness | 3 mm |
| Lug width | 23 mm Size guide |
| Clasp | Double-fold clasp |
| Clasp material | Steel |
| Buckle width | 17 mm |
Omega Speedmaster Professional automatic Mark III
- original Steel Omega bracelet ( 1171/1 ), fitting up to 19,5cm wrist
- vintage Omega is looking still very good , like in the pictures
in the case you are looking for famous vintage Omega Speedmaster Professional automatic Mark III in good working condition, here you can have one, looking still good Omega Speedmaster Professional automatic Mark III
Täältä löydät myynnissä olevat vintage arvokellot / merkkikellot
-uusimmat
-kalleimmat
-halvimmat
-asiakaspalautteet
Käy katsomassa.......

hakusanoja:arvokellot,merkkkikellot,rannekellot,omega,seamaster,kultainen,teräs,omega,seamaster,kvartsi,mekaaninen,koneisto,ve
omega,seamaster,constellation,geneve,de ville,rolex,geneva,gold,steel,golden,quartz,automatic,mechanical
Genève, tudor,iwc,prince,princess, cellini,chrono,chronometer,chronograph,vintage,antique,watch,pocketwatch
zenith,jaeger,tissot,certina,eterna,eternamatic,moser,rado,seamaster,finlandia,Genève,,krono,kronometri,camel,chopard
,camy,chronoswiss,herodia,14ct,18ct,golden,gold,plated,solid,gold,capped,longines,rado,de,ville,cartier,seiko,citizen,aerowatch,
moser,l.u.c.chopard,bulgari,bwlgari,revue,chronosuisse,Omega,Zenith,taskukellot,moser,kultakellot,kronometri,krono,chrono,rado,tissot,certina,iwc,longines, seamaster,constellation Audemars Piguet ( AP )