14ct golden Omega De Ville automatic
14ct golden Omega De Ville automatic - Omega DE Ville is in good vintage condition with only minor traces of wear. like in the photos - 14ct solid golden case from 60s, - lug to lug length 25mm - You can look how good can 50 years old gold Omega still be looking... From the watch shop You can buy new cheapest unknown brand solid golden automatic watch with 2000e , it's value will be lost less than a half just after purchaseHere You can find vintage solid golden Omega quality watch which will not loose it¨s value and even with less than 500e |
| Dealer product code | 649 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Leather |
| Year of production | 1965 (Approximation) |
| Condition | Used (Good) The item shows visible and tangible signs of wear like scratches, scuffs, or small dents. |
| Scope of delivery | Original box, no original papers |
| Gender | Women's watch |
| Location | Finland, Imatra |
| Price | €490 |
| Availability | Item is in stock |
Caliber | |
| Movement | Automatic |
Case | |
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 20 mm Try it on |
| Thickness | 9 mm |
| Bezel material | Yellow gold |
| Crystal | Plexiglass |
| Dial | Silver |
| Dial numerals | No numerals |
Bracelet/strap | |
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet color | Brown |
| Bracelet length | 135 mm (75 mm / 60 mm) |
| Bracelet thickness | 2 mm |
| Lug width | 95 mm Size guide |
| Clasp | Buckle |
| Clasp material | Gold/Steel |
| Buckle width | 95 mm |
Täältä löydät myynnissä olevat vintage arvokellot / merkkikellot
-uusimmat
-kalleimmat
-halvimmat
-asiakaspalautteet
Käy katsomassa.......

hakusanoja:arvokellot,merkkkikellot,rannekellot,omega,seamaster,kultainen,teräs,omega,seamaster,kvartsi,mekaaninen,koneisto,ve
omega,seamaster,constellation,geneve,de ville,rolex,geneva,gold,steel,golden,quartz,automatic,mechanical
Genève, tudor,iwc,prince,princess, cellini,chrono,chronometer,chronograph,vintage,antique,watch,pocketwatch
zenith,jaeger,tissot,certina,eterna,eternamatic,moser,rado,seamaster,finlandia,Genève,,krono,kronometri,camel,chopard
,camy,chronoswiss,herodia,14ct,18ct,golden,gold,plated,solid,gold,capped,longines,rado,de,ville,cartier,seiko,citizen,aerowatch,
moser,l.u.c.chopard,bulgari,bwlgari,revue,chronosuisse,Omega,Zenith,taskukellot,moser,kultakellot,kronometri,krono,chrono,rado,tissot,certina,iwc,longines, seamaster,constellation Audemars Piguet ( AP )